Joomla voor dummies...

PHP, HTML, Joomla, WordPress, etc..
FataMorgana

Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door FataMorgana »

In het topic:
http://www.broadcasterforum.nl/viewtopi ... 943#p20943
werden componenten geplaatst waarmee je de bekende SAM-website onderdelen kunt integreren op een Joomla-site.
Dit zette bij mij een trigger aan om eens met Joomla te gaan stoeien want ik ben na al die jaren de standaard SAM-indeling wel een klein beetje zat.
En omdat ik niet al te veel kennis en geduld heb om een hele eigen site 'profi' op te bouwen, heb ik het al die tijd maar zo gelaten als bij Fata Morgana. Een beetje anders maar duidelijk SAM...
Volgens de vele Joomla-sites die ik vervolgens bezocht heb (vooral NL maar ook engelse) is Joomla een 'zeer eenvoudig' web content systeem om juist ook voor de mindere goden van de webontwikkeling een strakke site te kunnen maken.

Welnu...

Ik heb Joomla met nog veel 5en en 6en kunnen installeren.
Want natuurlijk past het op mijn hoster (Mijn Domein) weer niet glad zonder een paar aanpassingen.
Maar dan...
Standaard zit er zoveel in het administrator panel dat ik meteen door de bomen het bos niet meer zie!
Componenten, extensions, plugins, menu's en alles met een eigen 'manager'...
Ik snap al een klein beetje dat het met 'articles' werkt die ik vrijelijk kan aanpassen, verwijderen en aanmaken maar alleen al de eerste opzet van de site is me een raadsel.

Voor de genoemde SAM-componenten moet ik bijvoorbeeld de SAMAjax plugin installeren anders gaat het nooit werken.
Het lukt me niet.
(Misschien omdat ik iets meer voor Feyenoord ben? :-D )

Zie de link naar mijn test-site:
http://radio.derest.net/test/
Dan zie je dat ik al heel ver ben en een stukje van mijn banner in beeld heb weten te krijgen....... [smilie=blush2.gif] :D

Ben benieuwd of er Joomla-cracks zijn die mijn ultieme dummie-niveau durven helpen opkrikken! [smilie=wink3.gif]

Hoewel ik me te pletter heb gezocht naar duidelijke beginners-handleidingen en ook al een paar (engelse) PDF's heb gedownload, kom ik er toch niet één tegen die het echt duidelijk stap voor stap uitlegt.
Een heel goede link naar een echte beginnershandleiding zou ik dus ook al zeer op prijs stellen.

Bij voorbaat dank voor elke hulp! :)
Rejoradio

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door Rejoradio »

Hallo John,

Joomla is een prachtig systeem om websites te bouwen, je moet er alleen wel wat tijd en energie in steken om het te leren.
Ik heb al meerdere websites gemaakt met joomla en kan er nu aardig mee uit de voeten. In het begin snapte ik er ook weinig van, maar door te experimenteren en veel te lezen leerde ik steeds meer.
Veel informatie kun je vinden op het Nederlandse joomla portal http://www.dutchjoomla.org/. Hier kun je ook terecht op het forum voor vragen en tips.
Daarnaast heb ik een boek gekocht waar de basis van joomla wordt uitgelegd, zie hier.

Ik ben best bereid om je te helpen met het bouwen van een website (ja, gratis). Dan kan ik je op weg helpen en dingen uitleggen over modules, componenten en plugins. Laat maar weten en anders kun je me toevoegen op msn (als je dat gebruikt?)

Groet ReJo
FataMorgana

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door FataMorgana »

Hallo ReJo,

Geweldig aanbod!
Zal je zeker binnenkort een keer aanroepen en wss toevoegen op msn wat ik dus ook heb he. (Niet zichtbaar in m'n profiel?)
Dat praat altijd makkelijker, op momenten als je even door een paar dingen wilt heenlopen.
Het moet alleen even lukken met tijd en gelegenheid.

De site die je linkt ken ik dus ook al maar vind het nog steeds lastig...
En het boek... Geweldig maar natuurlijk altijd op een bepaald moment geschreven.
Als naslag al weer minder als er een update is, zoals een paar dagen geleden naar 1.6.
Ik houd niet zo van boeken.
Zijn meestal een paar weken heilig en daarna geen fluit meer waard...
En met geld moet ik erg zuinig zijn dus probeer het meestal op internet te vinden.

Ik ben een praktijkmens.
Als ik door een paar lastige punten heen geholpen word, kom ik er meestal wel!

(Was ook met SAM zo, vraag maar aan Kees, Wout, Borg en wie nog allemaal hoeveel ik heb moeten vragen voor ik mijn radio's perfect draaiende had... [smilie=blush2.gif] )

Dus je zal zeker binnenkort van me horen en dan zien we wel wanneer het beiden een keer schikt.
Bij voorbaat dank alvast! :)
Rejoradio

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door Rejoradio »

Ik heb je inmiddels toegevoegd, via dat handige knopje in je profiel :D

Toch is dat boek niet zo onhandig als jij denkt dat dat is....
De basis handelingen binnen joomla blijven 'vrijwel' hetzelfde, of je nu 1.0 1.5 of 1.6 gebruikt. Templates uploaden, componenten aanmaken, artikelen aanmaken, etc. blijft hetzelfde.

Spreek me maar aan als de tijd rijp is...voor nu: "Goed weekend".
jacqueline

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door jacqueline »

PHP nuke ook een optie .. gaat ook lekker snel en is zeer makkelijk :)
FataMorgana

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door FataMorgana »

jacqueline schreef:PHP potjandikiedosie ook een optie .. gaat ook lekker snel en is zeer makkelijk :)
[smilie=yahoo.gif]
Helaas ben ik geen PHP-potjandikiedosie... [smilie=blush2.gif] :-D
jacqueline

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door jacqueline »

:O ahahhaha naja hoef ook niet ben ik ook niet maar echt Fata php nuke is zo easy !!!
klein kind doet de was [smilie=yahoo.gif] :-D

Hahaha nu zie ik het pas je misbruikt me woorden haahahahahhaahahahahahahaha !!!!!! :-D :-D :-D
Rejoradio

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door Rejoradio »

Jacqueline, even ter info....de link in je profiel, die naar je website verwijst, die werkt niet.
P.s. echt waar, ik potjandikiedosie je niet... :-D :lol:
FataMorgana

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door FataMorgana »

jacqueline schreef::O ahahhaha naja hoef ook niet ben ik ook niet maar echt Fata php nuke is zo easy !!!
klein kind doet de was [smilie=yahoo.gif] :-D
En dan neem ik aan dat deze site:
http://jm-flashdanceradio.nl/samnl/web/ ... 9033932644
met PHP Nuke is gemaakt?
Ziet er inderdaad ook strak uit, beetje vergelijkbaar met Joomla.
Ik heb heel even de nl ondersteunende site van PHP Nuke bezocht.
Maar het komt mij allemaal even 'lastig' over als Joomla.
Waarschijnlijk gewoon allemaal een kwestie van veel lezen (zoals ReJo al zei) en gewoon doen...
Maar daar ontbreekt het me gewoon structureel aan tijd en geduld...
Werk, gezin en nog zoveel andere dingen te doen...

Ik hoop over een week een weekje vrij te kunnen nemen. Dan zal ik eens kijken of ik er een serieus begin aan kan draaien.
Vermoed wel dat ik het even op Joomla houd want dat 'draait' in feite al en twee dingen naast elkaar maakt het niet duidelijker vrees ik...

PS Excuus overigens voor mijn taalgebruik hiervoor, maar ik was een beetje in een 'jolige' bui... [smilie=blush2.gif] :D
jacqueline

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door jacqueline »

Hahahaah naja iedereen heeft wel is een uitschieter ahahahahaha ;)


Nee fata die sam site niet ...
Ik heb het over http://jm-flashdanceradio.nl ;)
Das met phpnuke gemaakt
Die zijn gratis te downloaden .. ik heb dan phpnuke versie 7.5 en er zit dan een standaard admin gedeelte waarin je je modules kunt aanpassen en je kunt ook een shoutbox erop zetten plaatjes een WMP enz enz enz
En voor thema's ben ik gegaan naar http://phpthemes.net ;)

Ik maakte eerst mijn website's zelf maar aangezien ik SOMS een beetje Te druk heb is dit wel ff een snelle oplossing ervoor
en ja het gaat ook met MySQL database
maar echt een kind doet de was .. je hoeft helemaal geen verstand te hebben van php .. naja alleen bij je eigen toepassinegn dan .. bv als je iets extra's wilt toevoegen op je site..
maar ook daar heb je op inet behoorlijk veel scriptjes voor ;)
jacqueline

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door jacqueline »

Rejoradio schreef:Jacqueline, even ter info....de link in je profiel, die naar je website verwijst, die werkt niet.
P.s. echt waar, ik potjandikiedosie je niet... :-D :lol:


http://jm-flashdanceradio.nl die werkt wel degelijk hoor ;)
en mijn sam site ook :D http://jm-flashdanceradio.nl/samnl/web/playing.php ;)
FataMorgana

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door FataMorgana »

Jacq, in je profiel is de link naar beide sites 'in elkaar' gesmolten en werkt het dus niet.
Dat bedoelt ReJo en ik had dat ook al gezien.
Door ze uit elkaar te halen met knippen/plakken kom je er wel maar de link werkt dus niet.
jacqueline

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door jacqueline »

ah dan haal ik wel ff een link ervan af ;) thnxx Fata :D
FataMorgana

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door FataMorgana »

Hoewel dit topic "Joomla..." heet...
Ga ik hier ook vrolijk in verder met een ander webcontent-systeem.
Er werd al een alternatief aangeboden door Jacqie en een collega van m'n werk bood er ook een: "Website Baker".
Daar ben ik nu dus mee aan het stoeien omdat dit op het eerste gezicht eenvoudiger was en dus sneller resultaat zou geven.
Ben natuurlijk nog niet tevreden maar het eerste resultaat staat op:

Fata Morgana Test WebsiteBaker

Inhoud zal natuurlijk regelmatig wijzigen want ik werk er regelmatig aan.

Met Joomla wil ik ook nog testen maar zoek nog even naar een leuke template die bij de radio past. ;)
Rejoradio

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door Rejoradio »

Ik heb nog nooit van Website Baker gehoord, maar net even op hun site gekeken en je kunt er leuke sites mee maken.
John succes.
Maar als we dan toch bezig zijn, dan is Wordpress ook een alternatief!!

WordPress is een persoonlijk publicatie platform gefocused op schoonheid, webstandaarden en gebruiksgemak. WordPress is van onschatbare waarde en dat geheel gratis.
FataMorgana

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door FataMorgana »

Ja ik weet het. Wordpress heeft die collega ook genoemd.
Maar volgens hem was dat toch weer wat lastiger, vergelijkbaar met Joomla, dan WebsiteBaker, wat hij regelmatig gebruikt voor opdrachten. Zeker als het mensen zijn die het later eenvoudig willen blijven onderhouden maar geen kennis of geduld hebben voor websites... :D

Je ziet... Het aantal bomen groeit gestaag...
Hoop dat ik het bos nog kan blijven zien. :-D

Bedankt iig voor de tip!
jacqueline

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door jacqueline »

Ziet er lekker gekleurt uit Fata [smilie=music.gif] nog ff en dan word je vanzelf een exper erin :D
FataMorgana

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door FataMorgana »

Vandaag maar eens een beginnetje gemaakt met Joomla! want daarvoor heb ik wat rust nodig.
Hoewel dat hier ook een Fata Morgana is maar goed... :-D :(

Loop weer tegen de installatie-problemen van extensions aan, zoals ik dat al had toen ik de ajax-plugin wilde installeren.
Nu probeer ik een template, op 2 manieren:

Extension Manager/Install/Upload package...
Kies het bestand en krijg:
"JFolder::create: Infinite loop detected
JFTP::connect: Could not connect to host "ftp.derest.net" on port 21"
Instellingen staan goed, poort 21 is standaard poort voor FTP begrijp ik.
Omdat dit mogelijk niet goed werkt heb ik optie 2 geprobeerd:

Install from directory:
Begrijp uit de Help dat ik niet de zip-file moet uploaden maar de uitgepakte map.
Die heb ik onder /tmp geplaatst, dus het is zoiets als:
/tmp/installatie_template
Als ik dit pad opgeef krijg ik de melding:
"Please enter a package directory"
Van alles geprobeerd maar blijft daarop terugkomen.

Zo kom ik dus niet veel verder...
FataMorgana

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door FataMorgana »

FataMorgana schreef:Zo kom ik dus niet veel verder...
Awel zulle... Ongeduld en een dagje erover slapen verandert alles al een heel stuk! :D
Na een helpvraag bij Mijn Domein ben ik er door een snel antwoord achter dat het daar weer is aangepast aan nog strengere beveiligingseisen en FTP-layer van Joomla! dus is uitgeschakeld!
Met de alternatieve tips heb ik het voor elkaar gekregen de template en SAM-ajax plugin te installeren!

Nu kan ik dus langzaam maar zeker verder bouwen door de voorgebakken artikelen te verwijderen, er nieuwe aan toe te voegen en kijken of de SAM-componenten uit een ander topic gaan werken. :)
FataMorgana

Re: Joomla voor dummies...

Ongelezen bericht door FataMorgana »

Aangezien ik er een hard hoofd in heb dat de componenten in het topic http://www.broadcasterforum.nl/viewtopi ... 197&t=3247 echt gaan werken, wil ik het in Joomla! nog proberen met de code die ik al gebruik in mijn forums.
De bekende "alone" map van Wout.
Ik heb echter een artikel proberen te maken in Joomla, door de code in HTML erin te zetten maar dat lukt niet.
Weet iemand hoe je bijv. dit soort regels integreert:
<iframe style="WIDTH: 543px; HEIGHT: 300px" align="middle" src="http://ip.adres/alone/play.php" frameborder="0" width="510" height="150"></iframe>
In een simpele HTML-box van mijn forums werkt dit goed maar de HTML-box van een Joomla-artikel pakt dit niet.
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht